Tento web používá pouze cookies potřebné pro hladký běh stránek. Více informací.
495 800 665
Nejčastější dotazy pro předplacenou platební kartu
Nejčastější dotazy pro předplacenou platební kartu

Obecné informace o předplacené kartě/nálepce

Je karta/nálepka bezkontaktní?

Ano, pro platby u obchodníků tedy stačí jen nálepku přiložit k bezkontaktnímu terminálu. PIN zadáváte až při platbě nad 500 Kč. Nálepku si také můžete přidat do mobilní peněženky Apple Pay, Google Pay nebo platit hodinkami/sportovním náramkem v rámci Garmin Pay či Xiaomi Pay.

Jak a kde mohu kartu/nálepku používat?

Kartu/nálepku je možné použít pro platbu jednotlivého jízdného ve vozidlech MHD, jako nosič časového jízdného a pro nákupy u obchodníků označených logem Mastercard v celé České republice. Pokud chcete vybírat hotovost z bankomatů anebo platit nálepkou v zahraničí, z legislativních důvodů je potřebná plná identifikace držitele karty na jakékoli pobočce České pošty (tato možnost se nevztahuje na kartu/nálepku registrovanou zákonným zástupcem pro nezletilého držitele).

Tip: Máte-li jinou předplacenou kartu/nálepku, která je již plně identifikovaná, pak si tuto identifikaci můžete na vaši novou kartu/nálepku jednoduše převést. V privátní části portálu www.kartabezuctu.csob.cz zvolte záložku „Transakce“ a volbu „Přenesení plné identifikace“.

Tip: Po každé platbě u obchodníka vám zašleme informační SMS o provedení platby a aktuálním zůstatku.

Jak provést plnou identifikaci na České poště?

Pro provedení plné identifikace je třeba mít u sebe občanský průkaz (případně jiný doklad totožnosti) a předplacenou platební kartu/nálepku, ke které požadujete plnou identifikaci držitele provést. Na přepážce žádejte tiskopis 635 Registrace osobních údajů. Úspěšné nastavení plné identifikace vám potvrdíme prostřednictvím SMS.

Jak co nejrychleji dobít kartu/nálepku, kde zjistit zůstatek, PIN nebo kartu/nálepku zablokovat a vybít?

Přihlaste se identifikačním číslem karty/nálepky (VS) a heslem, které jsme vám zaslali po registraci nálepky na mobilní telefon na www.kartabezuctu.csob.cz (Přihlásit). Ověříte si zůstatek karty/nálepky, její transakční historii, dobijete kartu/nálepku jinou platební kartou (má-li povoleny platby na internetu), zjistíte PIN, limit, platnost a stav karty/nálepky. Kartu/nálepku můžete v portálu také trvale zablokovat z důvodu její ztráty či krádeže.

Tip: Kartu/nálepku můžete dobít také platebním příkazem z internetového bankovnictví. Pro pravidelné dobíjení doporučujeme nastavení trvalého příkazu. Připsání peněz na kartu/nálepku trvá v tomto případě maximálně 2 dny.

Co dělat, když jsem dobil/a nesprávnou předplacenou kartu nebo mi peníze vůbec nedošly?

 1. Dobití platební kartou přes platební bránu

Reklamaci podejte v privátní části portálu předplacené karty www.kartabezuctu.csob.cz, v nabídkové liště zvolte Transakce a následně Reklamace transakce. Z nabídky vyberte položku „U Obchodníka/na Internetu“, a důvod „Dobití karty nebylo úspěšné“. Přidejte detailní popis a my vás budeme kontaktovat se správným postupem.

 1. Dobití karty převodním příkazem

Reklamaci podejte u své banky jako chybný převod z účtu s žádostí o vrácení peněz zpět na účet.

Ztráta nebo odcizení předplacené karty/nálepky

Co když kartu/nálepku ztratím nebo mi je odcizena?

Kartu/nálepku ihned zablokujte po přihlášení na www.kartabezuctu.csob.cz nebo na naší zákaznické lince +420 495 800 665. Zbylé peníze vám převedeme na běžný účet (u zůstatku nad 999 Kč po plné identifikaci) nebo na nově zakoupenou předplacenou kartu/nálepku (po její plné identifikaci; tato možnost se nevztahuje na kartu/nálepku registrovanou zákonným zástupcem pro účely nezletilého držitele).

Přihlašování do portálu

Jak funguje přihlášení do portálu?

 1. Do portálu www.kartabezuctu.csob.cz zadáte své přihlašovací údaje: číslo karty nebo e-mail a heslo.
 2. Na mobil vám přijde ověřovací SMS klíč, přepište ho do portálu.
 3. Hotovo, jste přihlášeni.

Co mám udělat, abych se mohl/a přihlašovat e-mailem místo Identifikačního čísla karty?

 • Po aktivaci karty vám zašleme e-mail s nabídkou pro přihlašování e-mailovou adresou. Stačí, když v zaslaném e-mailu potvrdíte požadavek kliknutím na příslušný odkaz.
 • Pokud jste odkaz nepotvrdil nebo se vám ztratil, můžete si ho opětovně vygenerovat změnou profilového e-mailu v privátní sekci portálu.

Můžu se na dvě různé předplacené karty přihlašovat jedním e-mailem?

V rámci jednoho e-mailu je možné mít pouze jeden profil a k němu více karet.

Každá karta používá pro přihlášení unikátní e-mail nebo Identifikační číslo karty. Společný e-mail můžete použít, pokud jste aktivoval/a více karet současně se stejnými údaji nebo máte karty navázané do jednoho profilu (s hlavní kartou a dalšími přiřazenými kartami).
Pokud jsou karty aktivovány odděleně, nemůžou mít pro přihlášení stejný e-mail.

Zapomněl/a jsem heslo pro přihlášení do portálu

V případě, že jste zapomněl heslo pro přihlášení do portálu, je třeba kliknout při přihlášení na Zapomenuté heslo. Kde se zobrazí pole na vyplnění Identifikačního čísla karty a e-mailu k předplacené kartě. Po takto správně vyplněných údajích odejde na registrovaný e-mail nově vygenerované heslo. Toto heslo je pak třeba zadat při přihlášení.

Nemůžete se přihlásit do privátní sekce portálu?

Je možné, že používáte údaje z karty, která je již více jak 13 měsíců deaktivovaná (ukončená platnost, provedena trvalá blokace). Pokud máte v rámci přístupu aktivní jinou předplacenou kartu, použijte pro přihlášení identifikační číslo této karty.

Pokud nemáte v rámci přístupu jinou aktivní kartu nebo kartu, od jejíž deaktivace dosud neuplynulo 13 měsíců, váš účet byl deaktivován a není možné se do něho přihlásit. Kontaktujte nás na Oddělení péče o zákazníky +420 495 800 665.

Předplacená karta pro dítě

Můžu dát kartu dítěti a zasílat mu na ni kapesné?

Pokud chcete zasílat dětem kapesné na předplacenou kartu, je to jednoduché:

 • Vy jako rodič (zákonný zástupce) zakoupíte kartu u příslušného distributora.
 • Pokud je vaše dítě nezletilé, kartu aktivujete vy.
 • Pokud již dosáhlo plnoletosti, může ji aktivovat samo.
 • Dál už kdokoli podle potřeby a nastavení karty dobíjí kapesné na kartu a dostává SMS informace o všech nákupech.
 • Navíc při osobních výročích (svátek, narozeniny, Vánoce) mohou rodinní příslušníci dobíjet kartu dítěti místo odevzdávání obálek s hotovostí.